Jurášek a Jimi rekapitulují r. 2011

Jurášek a Jimi rekapitulují r. 2011

Rekapitulace r. 2011

Jurášek:

Zima byla dlouhá, zasněžená a protivná. Nesnáším oblékání a svlékání kabátků, koupání a sušení, mokrá a studená bambule do tlamičky, fuj. Ještě, že je brzy tma a i panička nevyhledává dlouhé courání venku.

Jimánek:

Zima je úžasná, zasněžená a naprosto super. Miluju rochnění ve sněhových závějích, válení ve sněhu, hledání zasněženého balonku. Jsem úžasně roztomilý se sněhovými bambulemi na chlupech J Škoda, že je brzy tma a s paničkou nechodíme na dlouhé prochajdy. Ale sněhové víkendy jsou naše!

 

Jurášek:

Léto je lepší, válím se na sluníčku nebo poštěkávám a hlídám domeček. Občas cestuju s paničkou, dokonce jsem byl celý víkend s Janou a Mirkem na daleké cestě. To proto, že panička byla někde u móóóře J  ale to se mi moc nelíbilo, bylo tam hodně cizích lidí a já jsem skoro neustále musel štěkat. Jana říkala, že vřískám a ječím a všichni se mi smáli L

Jimánek:

Léto je také úžasné, pořád někam cestujeme. Většinou agilitím, ale někdy jen tak procházka u známých. Miluju být někde s paničkou a poznávat nové věci. Kamarádit se se všemi a hlavně s psími kamarády. Proběhlo několik táborů, psích víkendů a krásných závodů. Jenom škoda, že ne všude jsem s paničkou směl. Třeba mě dost urazilo, když jednou sebou vzala Juráška a mě nechala jenom s Jardíkem L

 

Jurášek:

Za uplynulý rok jsem se naučil hodně nových věcí. Dávám dost dobrý pozor, když Jana cvičí s Jimim a taky chci odměny. Tak se snažím také něco udělat. Jana říká, že v tancování jsem téměř připraven na jednu ze zkoušek 1. stupně. Ale na žádnou nepůjdu, tancuju zásadně Janě za dobrůtky a paničce pro radost.

Moje zdraví je celkem uspokojivé. Zbývající zoubky sice nic moc, ale nožičky nebolí a krásně běhají. I zádíčka přestaly bolet, teď ještě, kdyby mě nečesali a nečistili mi očička, zoubky a ouška. Pak bych byl naprosto spokojený.

Jo, ještě se musím zmínit o nepříjemných dnech, kdy u mé paničky, kromě Karolínky, je i její bratr Honzík a další batole – Péťa. Tak to okamžitě prchám nahoru k Janě a nikdo mě odtamtud nedostane!!! Nemám rád děti!!!

Jimánek:

Minulý rok jsme s paničkou cvičili jako blázni.

V dogdancingu jsem absolovoval tři závody a několik zkoušek. Vůbec si mi nelíbí dělat kašpara a nic za to nedostávat. Párkrát jsem to paničce ukázal…

V poslušnosti jsem toho měl víc – zkoušky ZZO, BH, ZOP – všechny na výborně a hlavně byl ze mne pokaždé rozhodčí nadšen, s jakou radostí pracuju. Většinou až na úkor přesnosti. Ale to mě neva. Nakonec je vždycky balonek a ten já miluju! Taky jsem splnil working test pro mé plemeno 3. stupně. 4. stupeň neee. Všechno bylo OK (skoro pořád plný počet bodů) až jsem měl najít a přinést z poměrně velké dálky něco s paničky pachem. To něco jsem našel, bylo to mrňavé, průsvitné, umělohmotné víčko. Tak to se mi do tlamy vzít nechtělo. Hledal jsem něco jiného, ale nic dalšího panička neztratila L Dokonce jsem do víčka strčil čumákem, ale nebylo nic moc. Na procházce by to určitě byla fuj věc. Tak jsem ho nepřinesl. Ale jinak mi šlo všechno na jedničku J

Ale za to agility, to je věc. Nemůžu se toho nabažit. Běhal bych do úplného vyčerpání. Nejhorší je, že taky běhají ostatní psiska a to já musím štěkat a štěkat a štěkat a štěkat a štěkat … Absolvovali jsme s paničkou hodně závodů a mě to mooooc jde. Zato paničce ne. Ona vůbec nestíhá a já pak přesně nevím kudy běžet. Ale když se nám to povede – i nějakou tu medajličku přivezeme.

Jo a taky k nám často chodí děti. To je paráda. Vždycky mají něco dobrého a nebo si se mnou hrají. Děti mám hrozně rád a vůbec mi nevadí, že mě tahají za chlupy a šlapou na nohy. Když je nejhůř, tak o pár metrů popoběhnu a hra začíná nanovo.  

 

23.01.2012 13:55:48
nackinsn55

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2828 | 28%)
Ne (2469 | 24%)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one