Začala zima a já poctivě nosím kabátky a svetříky. Mám jich celou spoustu. Některé mám docela rád, ale nerad se do nich oblékám a když mi je panička po procházce svlékne, většinou se do nich zakousnu a chvíli jim dávám co proto. A s velkou zimou přišlo to bílé, studené, ale hlavně vánoce. To je doba, kdy jsou skoro všichni členové mé smečky doma, všude to krásně voní a já při žebrání dostávám řadu dobrůtek. A potom zase ten večer, kdy se rozsvítí v pokoji stromeček, pod ním je spousta neznámých věcí a já mezi nimi šmejdím a hledám, jestli někde nevoní něco pro mě. Samozřejmě, že ano. A hned několik věcí jsem tam pro sebe našel. Tak například plyšáčci. Jeden plyšáček se mi zdál, jako by vypadal jako malý Flíček a opravdu, když jsem se do něj zakousl, tak udělal – MŇAU, MŇAU. To byla švanda. Nebo další, který byl o hodně větší než já, ale hrozně lehounký, takže při hře s ním můžu mávat okolo sebe jako nic. Taky nějaký balonek jsem objevil a také docela ucházející dobrůtky. Tak to byl velice úspěšný večer pro mě i pro všechny mé páníčky.


Další dny jsme trávili všichni pohromadě, to já mám moc rád. To hned nosím svoje plyšáčky a chci je házet. A vždycky se najde něko, kdo si ke mně sedne na zem a hází mi je a tahá se se mnou. A nebo venku. Jana začala podnikat zase dlouhatánské procházky se mnou a s Baruškou, na kterých si ovšem každý nosíme svou hračku. A tu nám Jana během procházení hází a to je moc bezva.


A nakonec jsem byl pozván na oslavu Barčiných narozenin. Dostala ohromný dort, až jsem se otřásl hrůzou, protože jestli dostanu ke svým narozeninám taky tolik jídla, tak to snad ani žádnou oslavu nechci. Ale Barča byla šťastná. Na dort se vrhla s takovou chutí, že kdyby mi Jana malilinkatý kousíček nenechala na straně v mističce, tak bych ani neochutnal. A mě tan maličký kousíček stačil, stejně jsem ho snědl jen tak, ze slušnosti. Daleko zajímavější byly hračky, které Barča dostala. Sice to nebyly žádní plyšáčci, ale zase při kousání pískaly. Celé odpoledne si Barča písklala na celou zahradu, ale pak se jí pískátka nějak pokazila. Možná proto se Barča rozhodla, že z některých hraček udělá dvě až tři. A možná i proto, aby se se mnou o své dárky rozdělila. Když si hračky rozhodla schovat do záhonku, Jana oslavu ukončila.

01.04.2008 16:10:45
nackinsn55

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2828 | 28%)
Ne (2469 | 24%)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one