Žhavé letní novinky

Máme koťátka
Máme koťata. Teď jsem tedy hodne předběhl dění v mojí smečce, ale je to tak. Jsou tři a jsou krásná a Jana na nich může oči nechat. Mě se taky docela líbí, ale ještě nevím, co všechno můžu a nemůžu a taky co mohou oni. Zatím totiž nic nedělají. Jen tak legračně vrní a pískají a taky tak neznámě voní.
 
Celé léto probíhá neklidně a přitom a ospale. Neklidně proto, protože je VŠUDE Jimi, do všeho strká nos, všechno kouše, na všechno skáče, všechno zalehne, všechno sbaští a všechno chce mít první. Ospale proto, že jsou pořádná vedra a dusna a to potom den trávíme poleháváním ve stínu nebo opatrně na sluníčku. Prochajdy jsou až večer a když nás občas chytla bouřka, tak jsme v mžiku všichni mokří jako myši.
 
Jimi je drzý a drzejší, ale pořád se trošku bojí mých zoubků a taky mých zuřivých výpadů, to třeba když si před ním hlídám hračku nebo třeba jablíčko. Jen si občas plete moje zuřivé vrčení s výzvou ke hře a místo útěku přede mnou začne zběsile běhat zahradou v obrovských kruzích. Tím pádem nemá čas koukat kde zrovínka zuřivě vrčím a třeba na mě i šlápne nebo mě v trysku přeskočí a uhání dál. Tuhle hru s ním ale nehraju, nenechám se přece zašlápnout. Odcházím proto vrčet k paničce, Janě nebo pod židli a když se Jimík vyřádí, zase nastoupím na své místo. V celku to s ním ale jde. Často dostává nějaké dobrůtky a já je hned dostávám také. Většinou mi moc chutnají. Taky už umí nosit své hračky na procházkách a přestal mi brát mou kousací bambuli. A zbavil mě některých obtěžujících psích kámošů. Kdykoli se ke mně na procházkách přižene nějaký hafan, v mžiku přiběhne Jimi a psa úplně převálcuje. Nic moc, znám to z domova. Dotyčný pes se většinou vrátí ke svému páníčkovi a jen někdy si začne s Jimikem hrát. A já si můžu čuchat nebo si hrát s Janou.
 
Kočička. Je skoro pořád na naší zahradě, i když ji Jimi neustále kouše do všech částí, tahá ji za ocas i za hlavu. A dokonce to vypadá, že je to kočičce líbí. Já bych to tedy nesnesl. Já se s kočičkou vždy jen pozdravím, oňufám a dál se o sebe nestaráme.
 
TA veliká událost se stala, když panička s Jardíkem odjela na prázdniny a my zůstali v domečku jen s Janou a s Mirkem. A s Jimíkem a Flíčkem, to je jasný. Kočička najednou nebyla maličká a hubená, ale hrozně tlustá. Jendo odpolko ke své tloušťce přidala i neustálé mňoukání. Byli jsme všichni na zahrádce a kočička za náma pořád chodila. A mňoukala. Tak jí Jana ukázala pelíšek, který byl v kotci, hned vedle domečku. Jenže kočička nechtěla být v pelíšku, chtěla být s námi, nejvíc se mnou a s Jimíkem. Představte si, že Jana najednou přinesla MOJI boudičku, dala do ní MOJÍ deku a ukázala to kočičce. TA se asi moc zaradovala, protože do MOJÍ boudičky okamžitě zalezla. A teď se divte! Za chvilenku měla Jana v ruce něco malého a mokrého, hned jsem přiběhl to očichat a dost divně to vonělo. Uběhlo par chvilek, ani jsme se nestačil vzpamatovat a dostatečně nasát všechny nové vůně a pachy a v MOJÍ boudičce byly ty voňavé kouličky tři a kočička už nemňoukala, jen s nimi ležela v MOJÍ boudičce a předla. Přišel jsem to celé očichat a zkonrolovat. Měl jsem radost, že mě to Jana dovolila, ale Jimika k ní nepustila.
Potom přestěhovala Jana kočičku i s koťátkama k sobě do koupelny, pořád v MOJÍ boudičce, ale teď už mi to vůbec nevadilo. Můžu se na ně chodit koukat kdykoli se mi zachce. Doufám, že s nimi bude časem větší zábava než je teď. Kromě toho, že legračně vrní a zajímavě voní, tak nedělají vůlbec nic. Nevím, proč se nad nimi Jana tak rozplývá. Už brzy se vrátí panička, tak jsem moc zvědavý, co bude říkat ona.
 
 
 

 

13.08.2008 14:16:45
nackinsn55

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2828 | 28%)
Ne (2469 | 24%)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one