Dogdancing – neoficiálky v Nymburce – jaro 2011

 

Zase další hurá akce. Letošní jaro bylo pro nás o něco náročnější, kromě agi a tance jsem měla na programu zkoušky ovladatelnosti a základní poslušnosti – BH, ZZO a ZOP, dále working testy pro BC a samozřejmě nějaké to tančení. A chudák Jíma „lítal“ z jednoho tréninku a závodu do druhého.

Pro tancování jsem si vybrala neoficiální závody v Nymburce – O Nymburskou tlapku. Napřed jsem skoukla dostupná videa z předešlých ročníků a usoudila jsem, že to by mělo být pro Jímu to pravé. Žádné náročné sestavy, málopočetné publikum, komorní a klidný závod. Podle toho jsem také připravila sestavu. Abychom si Jimi i já trošku zvedli dogdancingové sebevědomí a našli pevnou půdu pod nohama. Cviky které Jimi ovládá téměř dokonale, dostane odměnu, masíčko, hračku, já nebudu nervózní, prostě to bude paráda. Jóóó, jak jsem se spletla.

Protože už jsme za sebou měli jeden taneční start, byli jsme v kategorii začátečníků. Ještě o stupínek nižší kategorie byly nováčci.

První „negativní“ vlašťovka bylo Jimánkovo poznání místa konání. Okamžitě si vybavil, že před týdnem (a i již mnohokrát dříve) na tomto místě běhal agi a začal se nesmírně těšit. Což se projevilo absolutní ignorancí mých povelů, soustavným štěkotem a vyhlížením parkuru.

Druhé negativní zjištění bylo, když jsem shlédla prvních několik sestav kategorie nováčků. Téměř všechny byly o několik tříd výše než ta naše. Ne, že bychom uvedené prvky nezvládli, ale nezařadila jsem je, protože jsem si myslela, že na neoficiálkách tak těžké sestavy nejsou. I když … některé z uvedených cviků Jimi neumí a pro jejich náročnost nikdy umět nebude …

Dopředu jsem byla smířená s posledním místem, v což mě ještě utvrdila skutečnost, když začala naše „nadupaná“ kategorie začátečníků.

Kombinace naší, velice jednoduché taneční sestavy, s Jimánkovou chutí agilitit a tudíž nechutí tančit se vzápětí projevila. Jimi cvičil roztěkaně, jako by mi chtěl naznačit – šup šup ať už to máme za sebou a jdeme na ten parkur!!! Nemohla jsem se na něj zlobit, prostě je to agiliťák. Aspoň jsem s úlevou sledovala ostatní vystoupení a přemýšlela, jak v Jimánkovi probudit chuť pro tak úžasný sport, jakým je dogdancing.

Jo a jak to dopadlo? Napřed krásné sestavy sedmi závodníků v naší kategorii nováčků, potom všech 18 závodníků v kategorii začátečníků, samozřejmě také 3 týmy v kategorii dětí, potom několik místních divokých králíků a vykukujících myší, pak dlouho nic a potom my J Nulové dogdancingové sebevědomí našlo pevnou půdu pod nohama.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2828 | 28%)
Ne (2469 | 24%)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one