Operace proběhla v pozdních odpoledních hodinách. Kromě operace pately na levé zadní nožce, byly vyndány šrouby a destička z pravé přední nohy. Byly v ní déle než rok a vzhledem k Juráškovu věku bylo lepší je co nejdříve odstranit.
    
Ve 22.00 přebíráme zcela probraného Juráška, radostně vrtícího ocáskem, že nás vidí. Má zcela zavázanou levou zadní, pravou přední a také levou přední, kde byla při operaci kanyla. V prvních chvílích si to pravděpodobně ani neuvědomuje a jen se po nás sápe. Později mu však vše dojde a zcela odmítá chodit. Večer se ještě několikrát napije. V noci pokňourává nebo spíš „píská“. U Juráška je to nezvyklé, jinak se projevuje daleko hlasitěji.
  
1. den po operaci: Jurášek neumí (budu psát neumí, protože pravděpodobně by to dokázal, ale ve všem mu pomáháme), takže neumí se postavit, ani si lehnout. Ale má hlad a vrtí ocáskem. Když ho postavíme, vrávorá pár kroků, venku bez problémů čůrá. Odpoledne kontrola, další dávka antibiotik a sundání obvazu z tlapky po kanyle. Dostali jsme antibiotika na další 4 dny. V noci stále slabě píská, skoro by jeden řekl, že pláče.
 
2. den: Stav stále stejný, Jurášek nevstává, nechodí, nelehá si. Vždy otočí nan nás hlavu a „zapíská“ – hned přiběhneme a nabízíme – vodu, jídlo, ven, otočit v pelíšku … vždycky něco s radostných vrtěním ocásku přijme.
 
3. den: Trošku začal zapojovat do pohybu vleže přední tlapky, otočí se. Začal normálně štěkat na cizí zvuky, dobře jí, kouká se zájmem po svých hračkách. Popojde pár krůčků, nelehá si, nevstává. Obvaz mu začal mírně odírat jemnou kůži na bříšku, tak jsme ho povolili. Odpoledne jsme měli návštěvu s jeho psím kamarádem. I když se neviděli, při večerním venčení na zahradě Jurášek zjistil označkování rohů jiným psem a začal aktivně „kulhat“ zahradou a přeznačkovávat. Vydržel to dost dlouho.
 
4. den: Čekali jsme, že bude chodit, ale ne. Jinak je ale ve všem normální. Obvaz mu trošku spadl, vidíme stehy, jsou krásné, suché. Protože je obvaz posunutý, Jurášek nohu normálně skrčí a natáhne. Ale jen v leže, nestaví se na ní.
 
5. den: Začal trošku chodit. Velice opatrně a pomalu, neví na kterou nožku má kulhat víc. Sám vstane, ale nelehne si, stojí a čeká až ho opatrně položíme. Za těch pár dní jsme ho rozmazlili jako mimino.
 
6. den: Jurášek vstane, docela chodí, sám si lehne. Je velice opatrný a my také. Je víc venku, na zahradě, aby měl trošku pohybu. Většinou si ale lehne na sluníčko a vyhřívá se. Pokud je mokro, stojí a ani se nehne. Nějakým zázrakem si vždy počůrá zavázanou přední tlapku, takže mu jí pořád převazuji. Jeho stav průběžně konzultuji se známými - rovněž majiteli jorkšírka po operaci pately.
 
7. den: Jurášek zapoměl, že má nemocné nožičky a začal zničeho nic běhat. Dokonce i ze schodů, moc nás překvapil, má to zakázané, takže stále zavírat dveře, aby někam neprchl. Obvaz ze zadní nohy průběžně padá, tak ho neustále opravuji. Jurášek to kontroluje, rád by se dostal na stehy.
 
8.  den: Jurášek je téměř v pořádku, běhá tedy jen po třech, ale naprosto mu to stačí. Dnes je ovšem černý den, Barunka ochrnula a na to není lék …
 
9. den: Jurášek musí mít kšíry, asi ho za ně přivážeme za lustr. Je ho všude plno. I když zadní nožku téměř nepoužívá, chodí, běhá, lítá … Byly jsme na chviličku venku, byl nadšen. Jen nechápal, proč je na vodítku. Doma řádí s plyšákama.
 
10. den: Je normální, obvaz pořád padá, ještě, že jdeme zítra na vyndání stehů.
 
Vyndané stehy: Obě tlapky rozvázané, stehy vyndané. Stav velice dobrý, rány se krásně hojí. Samozřejmě, že si chce nohy dokonale olízat, ale po pár hodinách usilovné práce mu nasazujeme límec. Ještě nikdy jsme neviděli tak ublížený pohled.
Jurášek chodí velice dobře na tři nohy. Stejně, jako když před rokem dlouhou dobu nepoužíval zlomenou přední nožku, tak teď vůbec nepoužívá tu zadní. Po zkušenosti doufáme, že ho to přejde a začne časem používat zase všechny čtyři. Rád by se honil s kocourem, běhal do schodů a ze schodů, nosil a pral se s plyšákama a tak dál. Musí mít ale velice opatrný režim zvhledem k tomu, že má vlastně po operaci nožky dvě. Samozřejmě to nechápe a často na nás kouká ukřivděně.
 
 
07.05.2008 15:42:56
nackinsn55

Líbí se vám tyto stránky?

Ano (2828 | 28%)
Ne (2469 | 24%)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one